گیاهی ترین گیاهی ترین AnzanDigital فروشگاه
خانه / عمومی / منیزیم چیست و چه تأثیری در کاهش درد مفاصل دارد

منیزیم چیست و چه تأثیری در کاهش درد مفاصل دارد

منیزیم چیست و چه تأثیری در کاهش درد مفاصل داردReviewed by مینو شفیعی - کلینیک ارتوپدی on Jul 29Rating: 4.5منیزیم چیست و چه تأثیری در کاهش درد مفاصل دارد

منیزیم چیست و چه تأثیری در کاهش درد مفاصل دارد

منیزیم چیست و چه تأثیری در کاهش درد مفاصل دارد
منیزیم چیست و چه تأثیری در کاهش درد مفاصل دارد

منیزیم یک ماده معدنی ضروری است که در بدن شما نقش مهمی ایفا می کند. شما می توانید منیزیم را از خوردن غذاهایی مانند گوشت ، آجیل ، دانه ها و سبزیجات دریافت کنید. اما بعضی از مردم باید مکمل آن را مصرف کنند. قبل از اینکه یک مکمل منیزیم برای کمک به درمان درد عضلانی یا مفصلی مصرف کنید ، با پزشک خود در مورد دوز مناسب و واکنش های احتمالی دارو مشورت کنید.

 

عملکرد منیزیم در بدن

بر طبق دانشگاه مرکزی مریلند منیزیم تقریباً تمام قسمت های بدن شما را تحت تأثیر قرار می دهد. اما نقش اساسی آن در عملکرد سالم ماهیچه ها ، و همچنین قلب و کلیه است. منیزیم همچنین باعث تحریک آنزیم هایی می شود که به کاهش سطح کلسیم ، پتاسیم و دیگر ویتامین ها و مواد معدنی ضروری بدن شما کمک می کنند. اگر در معرض درد عضلانی یا اسپاسم هستید ، منیزیم ممکن است باعث شل شدن عضلات شما شود. اگر به علت بیماری خاصی از درد مفاصل رنج می برید ، مکمل منیزیم می تواند درد را کاهش دهد. علاوه بر این ، منیزیم از اضافه شدن کلسیم به ماهیچه های شما جلوگیری می کند.

 

اثرات منیزیم

مکمل منیزیم می تواند به درمان درد های عضلات و درد های مفصلی کمک کند
مکمل منیزیم می تواند به درمان درد های عضلات و درد های مفصلی کمک کند

بنا به اظهار مرکز پزشکی دانشگاه پیتسبورگ  مکمل منیزیم می تواند به درمان درد های عضلات و درد های مفصلی ناشی از بیماری های پزشکی مانند فیبرومیالژیا ، سندرم پاهای بی قرار و پوکی استخوان کمک کند. منیزیم همچنین ممکن است به کاهش درد عضلانی و سایر نشانه های مرتبط با سندرم پیش از قاعدگی یا PMS کمک کند. همین امر در مورد دیسمنوره ، وضعیتی که شامل گرفتگی و درد هنگام قاعدگی است نیز صدق می کند.

شما می توانید منیزیم را برای کمک به درمان درد مفاصل به علت آرتریت روماتوئید نیز مصرف کنید. تحقیقات پزشکی از استفاده از مکمل های منیزیم برای جلوگیری یا درمان هر گونه بیماری  حمایت نمی کند.

 

دوز مصرف

مصرف مکمل منیزیم برای درد های عضلانی و مفصلی
مصرف مکمل منیزیم برای درد های عضلانی و مفصلی

دانشگاه پزشکی پیتزبورگ می گوید مصرف روزانه منیزیم ۴۰۰ تا ۴۲۰ میلی گرم برای مردان بالغ و ۳۱۰ تا ۳۲۰ میلی گرم برای زنان است. زنان باردار باید روزانه ۳۵۰ تا ۳۶۰ میلی گرم منیزیم دریافت کنند. در حالی که زنان شیرده باید ۳۱۰ تا ۳۲۰ میلی گرم دریافت کنند.  میزان مصرف  روزانه برای کودکان پایین تر است. نوزادان  نیاز به ۳۰ تا ۷۵ میلی گرم ، کودکان ۸۰ تا ۸۰ میلی گرم و کودکان بالای ۱۳ ساله ۱۳۰ تا ۲۴۰ میلی گرم منیزیم در روز دارند. پسران نوجوان نیاز به ۴۱۰ میلی گرم منیزیم در روز دارند. در حالی که دختران نوجوان نیاز به ۳۶۰ میلیگرم دارند.

بزرگسالانی که نیاز به مصرف مکمل منیزیم برای درد های عضلانی و مفصلی یا سایر مسائل مربوط به سلامتی دارند معمولاً ۲۵۰ تا ۳۵۰ میلی گرم در روز مصرف می کنند.  سیستم بهداشتی دانشگاه میشیگان می گوید  قبل از شروع مصرف مکمل منیزیم از پزشک خود در باره دوزهای که برای شما مناسب است ، سؤال کنید.

 

موارد استفاده

گذشته از درمان درد مفصل و عضلات ، مکمل منیزیم ممکن است به درمان بیماری آسم ، فشار خون بالا ، بیماری های قلبی – عروقی ، دیابت ، سندرم خستگی مزمن و گلوکوم کمک کند. منیزیم می تواند به پیشگیری از کاهش شنوایی ، نارسایی قلبی یا آریتمی و میگرن ، و همچنین درمان سنگ کلیه ، اوتیسم ،  پرولاپس دریچه میترال ، پره اکلامپسی ، کم خونی ، اختلالات ادراری ، علائم ترک الکل ، اضطراب ، سندرم رینود و درمان کلسترول بالا کمک کند.

 

هشدارها

مرکز سرطان Memorial Sloan-Kettering هشدار می دهد : با توجه به اینکه بالا بودن سطح منیزیم در بدن می تواند باعث ایجاد اسپاسم ، تهوع و استفراغ و حتی مسمومیت شود ، اگر می خواهید مکمل های منیزیم را مصرف کنید ، ممکن است عوارض جانبی مانند اسهال را تجربه کنید.

مصرف مکمل منیزیم  می تواند خطرناک باشد.  مکمل های منیزیم همچنین می تواند با برخی از داروها مانند آنتی بیوتیک ها ، مسدود کننده های کانال کلسیم برای فشار خون بالا ، درمان جایگزین هورمونی ، داروهای دیابت ، لووتیروکسین و بی فسفونات و دیگر داروهای ضد پوکی استخوان  تداخل ایجاد کند.  منیزیم همچنین می تواند با آمیلوریدها ، دیگوکسین ، نیتروفورانتوئین و مسدود کننده های عصبی- عضلانی و مکمل های آهن و فولات تداخل ایجاد کند.

 

کمبود منیزیم می تواند باعث بروز درد مفاصل بشود

کمبود منیزیم می تواند باعث بروز درد مفاصل بشود
کمبود منیزیم می تواند باعث بروز درد مفاصل بشود

کمبود منیزیم و درد مفاصل ناشی از آن مانع انجام فعالیت های روزمره می شود.  به صورتی که بیمار مجبور می شود که  تمام روز در رختخواب بماند. عوامل متعددی برای بروز درد های مفصلی وجود دارد. اما تحقیقات نشان داده است که کمبود منیزیم یکی از آین عوامل است.

منیزیم یک ماده معدنی مهم است که در بسیاری از فرآیند های بدن از جمله حفظ عملکرد طبیعی عضلات و کمک به جذب کلسیم و سایر مواد مغذی مهم نقش دارد. در رژیم غذایی ، منیزیم در سبزیجات و آجیل یافت می شود. اما اکثر آمریکایی ها از رژیم غذایی خود منیزیم کافی دریافت نمی کنند. تحقیقات اخیر نشان داده است که کمبود منیزیم ، به نام هیپومنیزمی ، ممکن است در برخی از بیماری های همراه با درد مزمن مفصلی نقش داشته باشد.

 

کمبود منیزیم و تغذیه

کمبود منیزیم می تواند به تغذیه نامناسب و سوخت و ساز بدن مربوط باشد.
کمبود منیزیم می تواند به تغذیه نامناسب و سوخت و ساز بدن مربوط باشد.

کمبود منیزیم می تواند مشکلات عملکرد عضلانی – اسکلتی برای شما ایجاد کند. از جمله انقباض عضلانی ، درد عضلات ، درد پشت و گردن و سردرد. با توجه به شاخص های ملی پوکی استخوان و بیماری های مرتبط با بیماری های استخوانی ، بیماران مبتلا به بیماری های مزمن مفصلی مثل پوکی استخوان و آرتریت روماتوئید اغلب میزان منیزیم کم و نادرستی دارند. کمبود منیزیم می تواند به تغذیه نامناسب و سوخت و ساز بدن مربوط باشد.  مصرف منیزیم برای زنان بین ۳۱۰ تا ۳۲۰ میلی گرم در روز است و برای مردان ۴۰۰ تا ۴۲۰ میلی گرم در روز توصیه می شود

بسیاری از مطالعات بالینی موجود که کمبود منیزیم را با درد مفصلی مرتبط می کنند. و بر روی حیوانات آزمایشگاهی انجام شده است. با این حال ، برخی مطالعات جدید انجام شده بر روی  انسان نیز کمبود منیزیم را به بیماری های خاص و درد مفاصل  مرتبط می کند. در یک مطالعه بالینی که اخیرا در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شده است ، محققان دریافتند که یک زن ۵۰ ساله با درد مفاصل شدید نیز از کمبود منیزیم مزمن رنج می برد. یک بررسی بالینی منتشر شده در مجله Biochemistry تغذیه همچنین نشان داد که ارتباط بین کمبود منیزیم و پوکی استخوان وجود دارد.

اگر از درد مفصلی رنج می برید ، با مشورت پزشک معالج خود ، مکمل منیزیم مصرف کنید. به این ترتیب شاید بتوانید یک بار دیگر از انجام فعالیت هایی که دوست دارید ، لذت ببرید.

محقق و مترجم : مینو شفیعی

لینک منبع 

لینک منبع

منیزیم چیست و چه تأثیری در کاهش درد مفاصل دارد منیزیم یک ماده معدنی ضروری است که در بدن شما نقش مهمی ایفا می کند. شما می توانید منیزیم را از خوردن غذاهایی مانند گوشت ، آجیل ، دانه ها و سبزیجات دریافت کنید. اما بعضی از مردم باید مکمل آن را مصرف کنند. قبل از اینکه یک مکمل منیزیم برای کمک به درمان درد عضلانی یا مفصلی مصرف کنید ، با پزشک خود در مورد دوز مناسب و واکنش های احتمالی دارو مشورت کنید.   عملکرد منیزیم در بدن بر طبق دانشگاه مرکزی مریلند منیزیم تقریباً تمام قسمت های…

به این مقاله چند ستاره می دهید

۰

User Rating: Be the first one !

 

در رابطه با مشکلات زیر میتوانید به کلینیک فوق تخصصی شایگان مهر مراجعه کنید

 

دردهای مفاصل و ستون فقرات مانند آرتروز،فتق دیسک بین مهره ای و غیره
آسیب های ورزشی (پارگی رباط صلیبی زانو قبل و بعد از جراحی، پیچ خوردگی و در رفتگی مفاصل ) و و ضربه های ناشی از هرگونه تصادم (پارگی منیسک زانو و

شکستگی و کشیدگی بافت های نرم …)
بیماری های روماتیسمی ( لوپوس )
انحراف های ستون مهره و مفاصل
آسیب های رشته های عصبی:کشیدگی،گیر افتادگی (سندروم کانال کارپ، فلج بلز)
توانبخشی بیماران سکته مغزی، ام اس، فلج مغزی
توانبخشی بعد از کلیه جراحی های ارتوپدی( تعویض مفصل، جراحی ستون مهره و…)

 

نشانی: تهران، میدان رسالت، نرسیده به چهارراه سرسبز، روبروی مسجد حجتیه، پلاک 686، طبقه 5، واحد 10

شماره های تماس:

09338178807

021-77189615


لیزر موهای زائد

عوارض لیزر مو

درباره مینو شفیعی

مشاهده بیشتر

درد کف پا از علل و انواع تا پیشگیری و درمان آن

درد کف پا از علل و انواع تا پیشگیری و درمان آنReviewed by کلینیک فیزیوتراپی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: