انتخاب کفش مناسب برای افراد مبتلا به زانو درد

 

Image result for ‫کفش جدید و زانو درد‬‎

انتخاب کفش مناسب برای افراد مبتلا به زانو درد

شما هرگز برای قدم زدن از کفش پاشنه بلند استفاده نمی کنید. درست است؟ بنا براین شاید از دانستن این نکته که پوشیدن کفش های نامناسب درد زانو ها را تشدید می کند، تعجب نکنید.

یک متخصص فیزیوتراپیست و متخصص ارتوپدی می گوید: ” کفش های شما تأثیر بسیار زیادی بر زانو ها یتان می گذارد.”

پوشیدن کفش مناسب اولین روش درمانی برای مقابله با درد زانو است.

همه کفش های پاشنه کوتاه نیز برای پیاده روی مناسب نیستند.  کفش ها در انعطاف پذیری و ساپورت کردن پا بسیارمتفاوت هستند. اگر طراحی کفش ها به صورتی باشد که  نقطه های فشار بر روی پا ایجاد  کند، باعث می شود که  بر روی پیاده روی تأثیر بگذارد و به نوبه خود درد زانو را بد تر کند.

استفاده از کفی مناسب

Image result for ‫کفی مناسب‬‎

در حالی که برخی از کفش ها دارای کفی های مخصوصی هستند که  می تواند درد زانو را کاهش دهد، تحقیقات نشان می دهد که حتی این کفش های خاص نیز  ممکن است در کاهش درد زانو ها مؤثر نباشد.

یک مطالعه  منتشر شده در سال 2016 ، 164  فرد بزرگسال مبتلا به استئوآرتریت زانو را مورد بررسی قرار داد.  در این مطالعه مشخص شد که  درد زانو در میان افرادی که ازکفش های مخصوص استفاده می کنند و افرادی  که کفش های معمولی می پوشند تفاوت چندانی نمی کند.

کفش های اسپورت همیشه بهترین گزینه نیستند

Image result for ‫کفش های اسپورت‬‎

اگر کفش های مخصوص پیاده روی سفت و سخت  باشند،  با الگوی قدم های طبیعی شما  تداخل پیدا می کند و وزن اضافی بر روی زانوی شما می افتد.  به همین دلیل درد زانو را بدتر می کند .

یک کفش مناسب پیاده روی باید دارای کفی طبی و انعطاف پذیری بیشتری باشد.  اگر درد زانو دارید، باید  کفش هایی از جنس چرم تهیه کنید.

چه کفشی را انتخاب کنیم؟

پیشنهاد ما این است که  کفش های مخصوص پیاده روی خود را از فروشگاهی تهیه کنید که   کارکنان آن به فرم  پا های شما توجه کنند.   راه رفتن تان را تماشا کنند و پس از آن با توجه به توصیه های آنان کفش مناسبی را  براساس نیازهای خاص خود تهیه کنید.

برای مثال کفش مناسب برای کسی که کف پاهایش صاف است، با کفش مناسب برای کسی که پاهایش دارای قوس زیاد است کاملاً  متفاوت است.

Image result for ‫کفش هایی باشید که انعطاف پذیر‬‎

به طور کلی، همیشه به دنبال کفش هایی باشید که انعطاف پذیر باشند.   توصیه ما این است  که یک کفش را بپوشید و انگشتان پا ها را به سمت پایین و بالا حرکت دهید.  کفش پیاده روی خوب باید به راحتی خم و راست شود . اگر کفش تان سفت باشد و به سختی خم شود، حرکات پای شما را محدود می کند، نحوه راه رفتن تان را  تغییر می دهد و درد زانو را بدتر می کند.

به غیر از نرمی و انعطاف پذیری، مهمترین عامل در انتخاب کفش مناسب پیاده روی، راحتی آن است.

همیشه در هنگام خرید کفش، چندین جفت کفش را امتحان کنید و سپس بهترین آنها را انتخاب کنید.

بهترین موقع برای خرید کفش

Related image

بهترین موقع برای خرید کفش مناسب، عصر به بعد است.  زیرا  پاهای شما در طول روز ورم می کند.  موقع خرید کفش همان جوراب هایی را بپوشید که در حین پیاده روی می پوشید.  کفش ها را بپوشید و   در فروشگاه راه بروید .  به این موضوع توجه کنید که آیا احساس راحتی می کنید یا خیر .

چه موقع کفش جدید بخریم ؟

برخلاف کفش های مناسب دو ، که باید بعد از مدت زمان کوتاهی کفش دیگری را جایگزین شان کنید، کفش های پیاده روی دوام بیشتری دارند و شما می توانید مدت های طولانی از آنها استفاده کنید.

به کفش های کهنه خود نگاه کنید و توجه کنید که کدام قسمت آن دارای سائیدگی بیشتری است.

اگر پاشنه کفش تان از یک سمت بیشتر دچار سائیدگی است به این معنی است که شما فشار بیشتری بر این قسمت از پا یتان می آورید.  و این باعث می شود که  فشار بیشتری بر روی زانوی شما ایجاد شود.

Image result for ‫کفش جدید و زانو درد‬‎

ساییدگی کف کفش نشان دهنده این است که زمان خریدن  کفش های جدید رسیده است.

 

کفش ها نقش مهمی در مکانیزم گام های شما بازی می کنند.  کفش نامناسب  می تواند نحوه راه رفتن شما را تغییر دهد و فشار بیشتری روی زانو ایجاد کند.  در نتیجه درد را بدتر می کند .  بنابراین حتی اگر یک جفت کفش گران قیمت برای پیاده روی بخرید ارزش آن را دارد .  زیرا  درد کمتری خواهید کشید.

مشخصات کفش خوب

کفش های مخصوص پیاده روی  به کاهش درد زانو کمک می کند . این کفش ها پس از مشورت با متخصصان روماتولوژی و برای رفع و کاهش خستگی پا ساخته شده است.  این کفش ها فشار روی زانو ها را تا  20٪ کاهش می دهد. کاهش این فشار برای جلوگیری از پیشرفت استئو آرتریت ضروری است.

Related image

هزینه خرید کفش مخصوص پیاده روی

هزینه ای که برای خرید یک کفش خوب و انعطاف پذیر و مناسب پیاده روی پرداخت می کنید به جنس مواد مصرف شده در کفش مربوط می شود.  شما می توانید یک کفش خوب را در حراج های فروشگاهی با قیمتی ارزان تر خرید کنید.

توجه داشته باشید که هر چقدر قیمت کفش بیشتر باشد متریال استفاده شده در ساخت آن نیز بهتراست.

محقق و مترجم : مینو شفیعی

لینک منبع 

لینک منبع 

لینک منبع 

[toggle title=”کلینیک فوق تخصصی شایگان مهر” state=”open” ]

درمان های غیر جراحی درد و بازتوانی مشکلات حرکتی و مفصلی 

کلینیک توانبخشی و فیزیوتراپی شایگان مهر تنها مرکز توانبخشی ایران و یا تهران نیست!

ما تلاش میکنیم کمی متفاوت باشیم, علمی تر کار می کنیم و کادر قوی تری داریم.

کلینیک شایگان مهر را یکبار امتحان کنید.

تماس با کلینیک فوق تخصصی درمان های غیرجراحی درد و سایر مشکلات حرکتی (اینجا کلیک کنید)


چرا برای درمان گروه پزشکان جایروس را انتخاب می کنید؟ زیرا:

  • پزشکان ما با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که اقدامات اضافی تشخیصی و درمانی انجام نمی شوند و در نتیجه هزینه های دریافتی در این مرکز از مراکز مشابه بسیار ارزان تر است.
  • متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر طبابت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی هستند. اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند.
  • خدماتی که توسط گروه پزشکان جایروس به شما ارائه می شود جامع و کامل است و معمولا شمارا از نیاز به مراجعه به مراکز متعدد و متفرقه بی نیاز می کند.
  • آخرین مرکزی که برای به دست آوردن سلامت مراجعه خواهید کرد، دپارتمان های گروه پزشکان جایروس خواهد بود؛ مطمئن باشید سلامت خود را به دست خواهید آورد.
  • در امر اطلاع رسانی تمام تلاش خود را می کنیم تا اطلاعاتی کامل و دقیق به شما ارائه دهیم.

در ادامه بهتر است بدانید گروه پزشکان جایروس برای اطلاع رسانی تنها به این سایت بسنده نکرده است. مجموعه سایت های ما در تمام زمینه ها فعال هستند و به سوالات پزشکی شما پاسخ می دهند.

مجموعه سایت های ما (علاوه بر سایت جایروس) عبارتند از:

www.sabzosalem.com (مرجع بزرگ و رایگان اطلاعات پزشکی کشور مجهز به سیستم های ویزیت مجازی، تست های سلامت، داروشناسی، دانشنامه بیماری ها و هزاران صفحه اطلاعات پزشکی رایگان)

www.zibaan.ir (مرجع اطلاعات زیبایی و پوست کشور با معرفی برترین مراکز پوست و لیزر در کشور)

اجازه بدهید بهترین ها برایتان اتفاق بیفتد. تصمیم با خود شماست.[/toggle]


تماس با کلینیک فوق تخصصی درمان های غیرجراحی درد و سایر مشکلات حرکتی (اینجا کلیک کنید)

 

 

 

درمان بی خوابی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا