8 حرکت ورزشی ساده برای تقویت و سفتی سینه بانوان

حرکات ورزشی ساده برای تقویت سینه بانوان

هشت حرکت ساده

سلام بانوان عزیز پرشن فیزیو. من مریم پژوهشگر سایت هستم. امروز مطلب کوتاهی درباره رفع افتادگی سینه داریم.مرکز فیزیوتراپی و توان بخشی شایگان مهر دستگاههای پیشرفته تقویت مفاصل را در اختیار دارد. برای تمرین حضوری با صرف هزینه ای پایین با مرکز تماس بگیرید.

آیا از سینه های افتاده و شل رنج می برید؟ آیا از عهده تامین هزینه جراحی، لیپوترنسفر یا لیپوساکشن سینه بر نمی آیید؟

ویدئو انمیشن کوتاه زیر چگونگی انجام هشت حرکت ورزشی برای تقویت عضلات سینه بانوان را نمایش می دهد.

با انجام حرکات ورزشی ساده زیر می توانید عضلات سینه خود را تقویت کنید.

 

 حرکات ورزشی ساده برای تقویت سینه بانوان

نکته: حرکات در صورتی درست هستند که نیروی وارد شده به قفسه سینه خود را حس کنید. این حرکات ورزشی ساده تقویتی را سه بار در هفته انجام دهید.

حرکت شماره 1

حرکت آرنج با فشار به جلو و عقب (elbow push-back)

صاف بایستید. دست ها را پشت سر بیاورید. آرنج ها را به جلو و عقب حرکت بدهید. حرکت در 2 تا 3 ست و هر بار هشت دفعه انجام شود.

 

حرکت شماره 2

نزدیک کردن جلوی آرنج ها به هم (Frontal Elbow Convergence)

صاف بایستید. دست ها را پشت سر بیاورید. در حالیکه دست ها را به پشت سر فشار می دهید، به کمک آرنج سینه را به جلو و عقب بکشید. دو ست 8 تایی تکرار شود.

حرکت شماره 3

روبروی دیوار بایستید. به اندازه فاصله مچ پا تا زانو از دیوار فاصله بگیرید. کف دست ها از داخل را بر دیوار بگذارید.  با فشار دست ها و بلند کردن پاشنه به دیوار نزدیک شوید. و باز برگردید. این حرکت را 15 تا 20 بار انجام دهید.

حرکت شماره 4

مانند همان حرکت قبلی (شماره 3) رو به دیوار بایستید.  این بار سینه را جلو و عقب حرکت دهید. فقط با پنجه و کف دست عقب و جلو فشار می دهید. به تصویر زیر نگاه کنید.

 حرکات ورزشی ساده برای تقویت سینه بانوان

حرکت شماره 5

نزدیک کردن بازوها به سینه

دست ها مشت شوند. دست ها را به مانند تصویر زیر بالا آورده و از آرنج زاویه قائمه تشکیل بدهید. بازوها را به سینه نزدیک کنید و بازگردانید. پشت دست ها به سمت بیرون و به موازات سر (بالای گوش ها) باشد. همزمان آرنج ها نیز به هم نزدیک می شوند و باز می گردند. این حرکت را 15 تا 20 بار انجام دهید.

حرکت شماره 6

تلاش برای جدا کردن انگشتان با کشش دست به بیرون

دست ها را مانند تصویر زیر روبروی سینه بیاورید. انگشتان را از داخل و در کف دستها در هم قفل کنید. همان طور که انگشتان در کف دستها بسته هستند، به دو طرف فشار بیاورید. طوری که قفسه سینه شما فشار را حس کند. تنفس خود را تنظیم نمایید.این حرکت را در 8 ست دو تا سه دفعه ای تکرار کنید.

حرکت شماره 7

فشار کف دست ها به هم و نزدیک کردن آرنج ها به هم

کف دست ها را از روبروی سینه به هم بچسبانید (تصویر زیر). آرنج ها به موازات سینه و در حالت کشیده قرار دارند. کف دست ها را به سمت سر بالا ببرید. دوباره تا روبروی سینه پاییین بیاورید. آرانج ها به موازات سینه افقی هستند. 15 بار تکرار شود.

حرکت شماره 8

مثل شماره 7 بایستید. کف دست ها را به مدت 10 ثانیه به هم فشار دهید. دوباره رها کنید (تصویر زیر).

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

با انجام حرکات فوق در هزینه های خود برای سفت کردن سینه صرفه جویی نمایید.

پژوهشگر: مریم اکبری زاده

بات تلگرامی پرسش و پاسخ از پزشکان

askq_bot@

[su_button url=”https://www.aparat.com/v/rq0I7″ target=”blank” style=”3d” color=”#ffffff”]لینک ویدئو هشت حرکت ورزشی ساده برای تقویت سینه در آپارات.[/su_button]

درمان بی خوابی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا