9 تمرین توانبخشی و فیزیوتراپی در خانه بعد از سکته مغزی

9 تمرین توانبخشی و فیزیوتراپی در خانه بعد از سکته مغزی

وانبخشی و فیزیوتراپی در خانه بعد از سکته مغزی

توانبخشی و فیزیوتراپی بهترین فرصت برای بهبودی پس از سکته و دریافت کمک های سریع پزشکی است. علائم بهبودی معمولاً پس از چند روز مشاهده می شوند. اما شما باید صبور باشید. زیرا عملکرد های بدن ممکن است به کندی باز گردند.  همچنین بسیار مهم است که انگیزه خود را حفظ کنید. و  تمریناتی را که به شما داده شده است ، انجام دهید.  حتی اگر به نظر برسد که پیشرفتی نداشته اید.

اگر تمرینات  برای تان آسان شده ، از فیزیوتراپ خود بخواهید که تمرینات مشکل تری به شما بدهد. مانند یک ورزشکار در حال تمرین ، شما باید برای بهبود خود تلاش کنید.

حتماً لازم نیست از تجهیزات پیشرفته برای بهبود خود استفاده کنید. به تازگی ، در بزرگ ترین مطالعه توانبخشی سکته مغزی در ایالات متحده ، محققان دو روش معمول را برای کمک به بیماران سکته مغزی یافته اند که در راه رفتن آنها مؤثر است.  هر دو روش درمان به منظور پشتیبانی از وزن بدن بر روی یک تردمیل و یا تمرینات قدرتی و تعادلی در خانه با یک فیزیوتراپیست انجام می شود.

این تمرینات منجر به بهبودی توانایی فرد برای پیاده روی در پایان یک سال خواهد شد. تنها مسئله مهم این است که تمرین زیادی انجام شود. شما  هرگز از یکجا نشستن بهتر نخواهید شد.

 

9 تمرین توانبخشی و فیزیوتراپی

9 تمرین توانبخشی و فیزیوتراپی در خانه برای تسریع در درمان  بیماران مبتلا به سکته مغزی در خانه

اطلاعات زیادی در مورد بهبودی پس از سکته مغزی وجود دارد که جمع آوری آنها می تواند برای شما بسیار وقت گیر و خسته کننده باشد. بنابراین ما این کار را برای شما انجام داده ایم.

این مقاله پر از توصیه هایی برای دستیابی به بهبودی در خانه است.

 

 1. مشاوره با یک درمانگر

مشاوره با یک درمانگر

یکی از درمانگران مورد علاقه ما ، توصیه هایی برای همه کسانی که در معرض سکته مغزی هستند   به ما دادند. شما می توانید خلاصه کوتاهی از این توصیه ها را در اینجا بخوانید.

در ابتدا شما نیاز به یک برنامه دارید. اگر تمرینات خود را برنامه ریزی نکنید ، نمی توانید به طور مداوم تمرین کنید.  که عامل مهمی برای موفقیت شما است.

دوم ، شما باید تصمیم بگیرید که این کار را تا آخر انجام دهید.  انجام تمرینات و داشتن پشتکار برای ادامه دادن به تمرینات ضروری است.

 

 1. اجازه ندهید که بیماری شما را متوقف کند

پس از پایان درمان توانبخشی در کلینیک و شروع درمان در خانه ، ممکن است نتایج روند بهبودی شما کند شود.  نگذارید این مسأله شما را متوقف کند. دور بهبودی شما هنگامی متوقف می شود که شما انجام تمرینات خود را متوقف کنید.

یک راه عالی برای از بین بردن این حس این است که همه چیز را تغییر دهید. این کار مغز شما را تحریک می کند که نیاز به بهبودی دارد.

 

 1. اجازه ندهید فلج شما را متوقف کند

فلج پس از سکته مغزی می تواند ناامید کننده باشد ، اما نباید اجازه دهید که مجدداً شما را متوقف کند.  افراد بسیاری پس از سکته مغزی و حتی پس از فلج با وجودی که پزشکان به آنها گفته بودند که دیگر امیدی به بهبودی آنها ندارند ،  توانستند دوباره فعالیت خود را آغاز کنند.

تمام گزینه های درمان موجود برای فلج  پس از سکته مغزی را امتحان کنید تا بتوانید آنچه را که برای شما مفید است پیدا کنید. مهم تر از همه ، هرگز ناامید نشوید.

 

 1. تفاوت ها را تشخیص بدهید

برای کسانی که توانایی حرکت دادن اندام های فلج شده خود را توسط اندام هایی که سالم است ، دارند ، انجام تمرینات توانبخشی منفعل ممکن است به بازیابی حرکات کمک کند.

تفاوت بین تمرینات فعال و غیرفعال این است که :

در طول تمرینات فعال ، شما یک حرکت را با نیروی خود تان انجام می دهید. در حالی که در طول تمرینات غیرفعال ، زمانی که نمی توانید خودتان تمرینی را انجام دهید ، شما به خود تان کمک می کنید که حرکت را انجام دهید.

چرا به خودتان کمک نمی کنید ؟ تمرینات غیرفعال می تواند به بازسازی حرکت در اندام شما ، حتی اندام های فلج شده کمک کند.  زیرا اعصاب را فعال کرده و مکانیسم  مغز شما برای بازتولید خود فعال می کند.  برای نمونه می توانید یک کتاب  داستان بخوانید.

 

 1. تصمیم بگیرید که درمان شوید

 درمان های توانبخشی برای سکته مغزی

اجازه ندهید نظرات اطرافیان تان در مورد تلاش های تان  برای بازیابی بر روی شما اثر بگذارد.  هنگامی که کسی به شما می گوید که شما نمی توانید در درمان موفق شوید ، ممکن است تحت تأثیر سخنان او قرار بگیرید.  در نتیجه  به جای اعتقاد به نتایج مثبت ، شما در مورد نتایج منفی می کنید. که متاسفانه می تواند نتایج منفی را به واقعیت تبدیل کند.

بنابراین ، اگر کسی به شما می گوید که نمی توانید دوباره بهبودی  کامل خود را به دست بیاورید ، سخنان او را نادیده بگیرید.  بهتر است به دنبال درمان خود باشید تا به حرف های بی اساس دیگران توجه کنید.

 

 1. درمانگر خود شوید

سکته مغزی در افراد مختلف متفاوت است. در نتیجه درمان هر نوع سکته مغزی نیز متفاوت می باشد.  این امر باعث می شود که متخصصان پزشکی نتوانند وضعیت شما را کاملا درک کنند. شما بهتر از هر فرد دیگری می توانید برنامه بهبودی خود را دنبال کنید.  به ویژه هنگامی که درمان های توانبخشی را در خانه شروع می کنید.

 

 1. درمان اسپاستیسیتی به روش صحیح

اسپاستیسیتی یک مانع بزرگ در درمان بسیاری از بازماندگان سکته مغزی و  پیگیری بهبود در خانه است. اجازه ندهید این مانع شما را فریب دهد. اسپاستیسیتی به معنای افزایش مقاومت اندام در مقابل حرکت دادن است که به علت سفتی بیش از حد عضلات اندام مربوطه رخ می دهد.

حتی اگر عضلات شما به علت اسپاستیسیتی فلج شوند ، راه هایی برای بازیابی عضلات با استفاده از 3 تکنیک زیر وجود دارد :

 • تمرینات ذهنی ،
 • تمرینات غیر فعال ،
 • کمی خلاقیت.

اگر چه نتایج شما به آرامی حاصل می شود اما تا زمانی که شما به تلاش های خود ادامه می دهید به نتیجه خواهید رسید. هرگز تسلیم نشوید.

 

.8  30 ثانیه اضافی را دنبال کنید

انگیزه داشتن بزرگترین راه مبارزه برای افرادی است که سکته مغزی کرده اند. و می خواهند در خانه تمرینات توانبخشی و فیزیوتراپی را برای بهبود خود انجام دهند. یک راه عالی این است که پشتکار داشته باشید و تمرینات خود را 30 ثانیه بیشتر انجام دهید.

تصویرسازی می تواند مغز شما را تغییر دهد.  اگر امروز تصمیم بگیرید که از فردا تمرینات خود را 30 ثانیه بیشتر انجام دهید ، باعث می شود که تمرینات بیشتری انجام دهید.

از آنجایی که تنها راه بهبودی حرکات شما از طریق ورزش و تمرینات است ، ما به شدت توصیه می کنیم این عادت 30 ثانیه ای را دنبال کنید.

شما خواهید دید که 30 ثانیه تمرین بیشتر در روز می تواند دنیای متفاوتی برای شما ایجاد کند.

 

 1. تمرین و تکرار

تمرینات خود را بیشتر تکرار کنید

برای مشاهده نتایج توانبخشی در خانه ، شما باید در طول تمرینات تعداد زیادی تکرار انجام دهید.

تکرار تمرینات  نوروپلاستیسیتی مغز شما فعال می کند. و اتصالات جدید عصبی را که تشکیل می شود ، تقویت می کند. این ارتباطات عصبی قوی تر، شما را قوی تر می کند.

برای کمک به این امر باید تمرینات خود را بیشتر تکرار کنید تا سریع تر به نتایج لازم برسید.

محقق و مترجم : مینو شفیعی

لینک منبع

 

درمان بی خوابی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا