چراغ زرد های سکته از یک ماه قبل هشدار می دهند!

علایم هشداری سکته یک ماه قبل از وقوع

سلام دوستان پرشن فیزیو. از اینکه با ما همراهید خوشحالم. زیرنویس و ویدئو “علایم هشداردهنده سکته یک ماه پیش از وقوع” در پایین ارایه می شود. برای دیدن ویدئو به پایین همین صفحه بروید. یک ماه قبل از سکته، بدن حدود 12 علامت آشکار را به عنوان سیگنال می فرستد. این علایم به ما فرصت می دهد چاره ای برای جلوگیری از سکته بیندیشیم! هیچ فردی از ابتلا به سکته در امان نیست. دنیای کنونی حسابی در آلودگی های زیست-محیطی غرق شده است. طبق تحقیقات، سکته قلبی و مغزی در کنار بیماری های ریوی از کشنده ترین بیماری های قرن می باشند. بهتر است راههای پیشگیری از سکته را بدانیم و عمل کنیم.

متن ویدئو علایم هشداری سکته یک ماه قبل از وقوع

یک ماه پیش از سکته بدن تان این علایم هشدار را نمایش می دهد. آن ها را نادیده نگیرید. سکته ها از جدی ترین و خطرناک ترین بیماری ها هستند. سکته حیات انسانی را تهدید می کند. با شناخت علایم هشدار دهنده سکته از یک ماه قبل، می توانیم از وقوع آن پیشگیری کنیم. اکنون این علایم را نشان می دهیم. می گوییم که چگونه شناخت آن ها از یک ماه قبل مانع از بروز سکته می شود.

اول اینکه، سکته ها به دو نوع تقسیم بندی می شوند: ایسکمی (Ischemic) و هموراگی (Hemorrhagic).   سکته ایسکمی شایع تر از سکته هموراژیک است. ایسکمی سرخرگ های ورودی به مغز را مسدود یا باریک می کند. در نتیجه، گردش خون در این سرخرگ ها کاهش می یابد. سکته هموراژیک به علت خونریزی در مغز بوده و کمتر رخ می دهد.

ایسکمی (سکته نوع اول) ایسمی یعنی کم-خونرسانی موضعی
سکته هموراژیک (سکته نوع دوم)

ادامه زیرنویس علایم هشداری سکته یک ماه قبل از وقوع

سکته یکی از 5 علت اصلیِ مرگ و میر در ایالات متحده آمریکاست. به همین دلیل، افراد باید نسبت به تغییراتِ غیرعادی در بدن دقت کنند. به ویژه، افراد مسن در خانواده باید مراقب تغییرات غیرعادی بدن باشند.

سکته زمانی اتفاق می افتد که یک رگ خونی حمل کننده ی اکسیژن و مواد مغذی به مغز می ترکد. و یا توسط یک لخته خونی مسدود می شود. در اثر انسداد رگ ها، بخشی از مغز اکسیژن و مواد مغذی کافی دریافت نمی کند. بنابراین، سلول های مغز می میرند.

 به علاوه، قسمتهای تحت تاثر سکته در مغز نمی توانند وظیفه خود را انجام دهند. زیرا مغز تمام کاربردهای بدن را کنترل می کند. در نتیجه، سلامت بدن مختل می شود.

سکته در افراد مختلف علایم متفاوتی را نشان می دهد. با تاثیر مغز از سکته، بیماران گزارش می کنند که این علایم ناگهان ظاهر می شوند.

احتیاط: اکنون به برخی علایم هشدار دهنده یک ماه پیش از سکته اشاره می کنیم. آگاهی از این علایم می تواند به شما، دوستان یا افراد خانواده در پیشگیری از سکته کمک کند.

ادامه زیرنویس علایم هشداری سکته یک ماه قبل از وقوع

مهمترین و شایعترین علایم سکته در بدن یک ماه پیش از وقوع

 1. احساس کرخی و بی حسی در بازو، پاها یا دو طرف صورت.
 2. مشکل در صحبت کردن و فهمیدن کلماتی که افراد دیگر ادا می کنند.
 3. فلج ناقص یا کامل در اعضا یا قسمت های بدن.
 4. مشکلات بینایی در یک چشم یا هر دو چشم.
 5. سکسکه
 6. بی هوشی مکرر
 7. احساس سرگیجگی
 8. احساس درد
 9. مشکلات تنفسی
 10. توهم زدن.
 11. حملات صرع (نوعی اختلال در مغز).
 12. تغییرات شخصیتی.

ادامه زیرنویس علایم هشداری سکته یک ماه قبل از وقوع

اگر مشکوک به سکته هستید، تشخیص دقیق علایم و یا دیدن پزشک توصیه می شود.

نکته مهم

علایم سکته ممکن است ناگهان ظاهر شوند و شما در آن لحظه قادر به دریافت کمک نباشید. و یا نتوانید به شخص بیمار کمک کنید.  اکنون به شما نشان می دهیم چگونه این علایم را شناسایی و خود را نشان دهید. توصیه های ما را به دیگران نیز انتقال دهید.

سریع علایم سکته را به یاد آورید (FAST) تا از اسیب مغزی و مرگ جلوگیری کنید.

ادامه زیرنویس علایم هشداری سکته یک ماه قبل از وقوع

سکته سراغ همه آدم ها می آید. همه ما باید از قبل آمادگی مقابله با سکته را داشته باشیم.

قبل از سکته

قبل از سکته صورت خمیده و وارفته می شود. آیا یک طرف صورت کج و یا بی حس می شود؟ از شخص بخواهید لبخند بزند. آیا لبخند بیمار غیر یکنواخت و شل است؟

ضعف بازو

آیا یکی از بازوها بی حس و یا ضعیف است؟ از بیمار بخواهید هر دو بازو را بالا ببرد. آیا یکی از بازوها به سمت پایین می افتد؟

مشکل حرف زدن

آیا بیمار بریده بریده حرف می زند؟ آیا بیمار به سختی حرف می زند؟ و یا مفهوم کلمات را به سختی می فهمد؟ از شخص بخواهید یک جمله ساده را تکرار کند. برای مثال، “آسمان آبی ست.” آیا شخص می تواند چند کلمه را به راحتی تکرار کند؟

اگر بیمار نمی تواند خوب حرف بزند، به اورژانس زنگ بزنید.

ادامه زیرنویس علایم هشداری سکته یک ماه قبل از وقوع

اگر شخص یکی از این علایم را داشت و حتی علایم رفتند باز با اورژانس تماس بگیرید. با خود بگویید “به نظرم بیمار سکته کرده و سریع باید به بیمارستان انتقال یابد.” زمان مهم است.

زمان را از دست ندهید. یادتان باشد اولین علایم کی ظاهر شدند. پزشکان یا اعضاء اورژانسی می خواهند بدانند علایم اولیه کی ظاهر شده اند.

امیدوارم این فیلم جهت پیشگیری از سکته و انجام مراحل اورژانسی برای بیمار کمک کرده باشد.

ویدئو علایم هشداری سکته یک ماه قبل از وقوع

[su_button url=”https://www.aparat.com/v/42SVD” target=”blank” style=”3d” color=”#ffffff” desc=””]لینک ویدئو در آپارات[/su_button]

درمان بی خوابی

2 دیدگاه دربارهٔ «چراغ زرد های سکته از یک ماه قبل هشدار می دهند!»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا