7 دلیل برای کاهش وزن افرادی که به آرتروز مبتلا هستند

7 دلیل برای کاهش وزن افرادی که به آرتروز مبتلا هستند

کاهش وزن افرادی که به آرتروز مبتلا هستند
کاهش وزن در افرادی که به آرتروز مبتلا هستند

چاقی و درد آرتروز را با یک برنامه کاهش وزن و تناسب اندام شکست دهید. این هفت مزیت شما را متقاعد خواهد کرد که از همین امروز شروع کنید. زیرا کاهش وزن می تواند به بهبود علائم آرتروز کمک کند.

کاهش وزن در افراد مبتلا به آرتریت به کاهش درد مفاصل و سلامت قلب کمک می کند.

به گفته ریچارد ف. لوزر، جراح روماتولوژیست در مرکز تحقیقات آرتروز در دانشگاه کارولینای شمالی ، اضافه وزن به دو دلیل موجب افزایش درد آرتریت می شود. اول اینکه اضافه وزن باعث می شود که فشار بیشتری به مفاصل شما وارد شود.  و می تواند درد و ناراحتی ایجاد کند.  دوم و حتی شاید مهم تر از همه علل دیگر ، برخی از واسطه های التهابی که در چربی تولید می شوند ، بر روی بافت های مفاصل تأثیر می گذارند و درد را افزایش می دهند.

نگاهی به 7 خاصیت  کاهش وزن برای آرتریت بیاندازید. شاید انگیزه ای را که برای کم کردن وزن لازم دارید ،  پیدا کنید.

 

1.کاهش درد  

هر چه وزن شما کمتر باشد ، درد تان نیز کمتر خواهد بود. مطالعات انجام شده در مجله انجمن پزشکی آمریکا (JAMA) در سپتامبر 2013 نشان می دهد که بزرگسالان مبتلا به استئوآرتریت که از طریق روش های ترکیبی از رژیم غذایی و ورزش طی یک دوره 18 ماهه وزن خود را کم کرده اند ، کمتر ازسایرین از درد زانو رنج می برند.  حتی کم کردن 10 درصد از وزن بدن تفاوت بسیاری در عوارض بیماری شما دارد.  افرادی که رژیم غذایی و برنامه ورزشی را دنبال کردند ، پیشرفت قابل ملاحظه ای در عملکرد مفاصل خود داشتند.  و درد کمتری را احساس می کردند.

 

2.عملکرد بهتر مفاصل  

همچنین به نظر می رسد که کم کردن وزن برای بهبود عملکرد مفصل ها تأثیر بسیاری دارد.  زیرا  فشار مکانیکی داخل مفصل زانو با کاهش وزن بهبود کمتر خواهد شد.  اگر چه بهترین نتایج زمانی به دست می آید که فرد مبتلا به آرتریت از ورزش و رژیم غذایی به صورت ترکیبی استفاده کند.  با این وجود پایین آوردن وزن به تنهایی نیز باعث بهبود عملکرد زانو خواهد شد. برای این منظور کاهش کالری و کاهش مصرف چربی در صورت داشتن اضافه وزن و داشتن آرتریت ضروری است. شما می توانید هدف خود را تنها کم کردن نیم کیلو گرم در هفته تعیین کنید. و در عرض  شش ماه  برای دیدن تغییرات بزرگ آماده شوید.  مهم تر از همه ، برای کاهش درد ناشی از آرتروز شما باید سبک زندگی خود را برای همیشه و به طور دائم تغییر دهید.

 

3.احساس بهتر

شرکت کنندگان در این مطالعه همچنین گزارش داده اند که پس از کم کردن وزن از طریق رژیم غذایی و ورزش ، علاوه بر اینکه  کیفیت زندگی فیزیکی شان بهبود یافته است ، بلکه نتیجه بهتر این است که  دردی که در بعضی از مفاصل خاص خود حس می کرده اند ، برطرف شده است.

البته لازم نیست که شما به دنبال یک برنامه دقیق ورزشی باشید. که ترکیبی از ایروبیک و تمرینات وزن سه بار در هفته و هر جلسه  برای یک ساعت باشد. به جای آن  شما می توانید مقدار معادل ورزش را در طول هفته انجام دهید. شما می توانید  با یک مربی کار کنید و یا در یک برنامه تناسب اندام گروهی همراه با سایر افرادی که به آرتروز مبتلا هستند شرکت کنید.

 

4.التهاب کمتر  

اضافه وزن موجب افزایش درد آرتریت می شود.
اضافه وزن موجب افزایش درد آرتریت می شود.

هنگامی که شما اضافه وزن دارید و به بیماری آرتریت دچار هستید ، علائم التهاب در بدن شما  آشکار می شود.  التهاب موجب تولید نشانگرهای شیمیایی می شود.  محققان می توانند میزان التهاب سیستم عصبی را اندازه گیری کنند. یکی از این نشانگرها ، اینترلوکین -6 (IL-6) است.   Loeser و همکارانش دریافتند که سطح IL-6 در طی 18 ماه تمرین و کاهش وزن شرکت کنندگان پایین آمده است. لپتین نیز یکی دیگر از  عوامل بالقوه فاکتور التهابی محسوب می شود.

ریچارد م. آسپدن ، یک محقق التهاب عضلانی – اسکلتی  دانشگاه آبرده اسکاتلند می گوید: “من نیز به بیماران مبتلا به آرتریت توصیه می کنم مصرف اسید های چرب امگا 6  را کاهش داده و مصرف امگا 3 را افزایش دهید.”

امگا 3 در غذاهایی مانند ماهی های چرب ، روغن زیتون و گردو یافت می شود. امگا 6 در گوشت و روغن دانه گلرنگ یا روغن ذرت یافت می شود. هر دو برای رژیم غذایی سالم ضروری هستند. اما طبق گزارش مرکز پزشکی دانشگاه مریلند ، ​​مصرف امگا 6 به طور متوسط  در مقایسه با امگا 3  بسیار بیشتر است و باید کاهش پیدا کند.

 

5.سلامت قلب

در حال حاضر محققان به دنبال یافتن ارتباط میان آرتریت ، اضافه وزن و سندرم متابولیک هستند.  که هر سه از عوامل خطر برای بیماری قلبی محسوب می شوند.

به عنوان مثال ، استئوآرتریت دردناک دست با بیماری های قلبی مانند حمله قلبی ارتباط دارد. به همین دلیل است که کاهش وزن نه فقط به منظور کنترل آرتروز، بلکه همچنین برای حفظ سلامت قلب توصیه می شود.

 

6.خواب خوب

درد های اسکلتی - عضلانی با خوابیدن ارتباط دارند
درد های اسکلتی – عضلانی با خوابیدن ارتباط دارند

محققان در مجله روماتولوژی در ماه آگوست 2014 گزارش دادند که به نظر می رسد درد های اسکلتی – عضلانی با خوابیدن ارتباط دارند. و با گذشت سال ها باعث بی خوابی فرد مبتلا به آرتروز می شوند. با این حال ، کاهش وزن می تواند منجر به خواب بهتر شود.

هنگامی که بیماران در یک برنامه ورزشی سالم شرکت می کنند ، این کار به بهبود الگوی خواب کمک می کند

 

7.صرفه جویی در هزینه

آرتروز یک بیماری پرهزینه می باشد. هزینه های درمان این بیماری بالا است. افراد مبتلا به آرتروز باید هزینه های گزافی بابت خرید داروهای خود پرداخت کنند.  اما اگر همین افراد وزن خود را کاهش دهند ، در نتیجه عملکرد مفصل های شان بهبود پیدا خواهد کرد.  و به داروی کمتری نیاز دارند. و در هزینه های خود صرفه جویی می کنند.

محقق و مترجم : مینو شفیعی

لینک منبع

درمان بی خوابی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا