5 تا از فواید فیزیوتراپی که نباید آنها را نادیده گرفت!

5 تا از فواید فیزیوتراپی که نباید آنها را نادیده گرفت!

5 تا از فواید فیزیوتراپی که نمی شود آنها را نادیده گرفت!

فواید فیزیوتراپی در تسکین درد های فیزیکی را نمی توان نادیده گرفت.  درد ها به علل مختلف بروز می کنند.  از جمله :

  • آسیب های ورزشی اتفاقی در حین ورزش یا سایر فعالیت هایی که در فضای باز انجام می شود.
  • دلایل دیگر ناشی از شیوه زندگی و شغل افراد ،
  • بی تحرکی و ورزش نکردن  ،
  • زندگی پر از استرس ،
  • انجام کارهای روزانه پشت میز نشینی ، همراه با ساعت های کار طولانی پشت لب تاپ ،

وقتی درد و ناراحتی تبدیل به یک ویژگی ثابت در زندگی روزانه شما می شود ، باعث نگرانی شما می شود. در چنین شرایطی ، باید با یک فیزیوتراپیست حرفه ای مشورت کنید و پس از آن جلسات فیزیوتراپی خود را بسیار جدی بگیرید!

درمان چنین درد هایی از طریق فیزیوتراپی صورت می گیرد نه از طریق داروها ،  و یا جراحی.

درک اهمیت و و مزایای متعدد و فواید فیزیوتراپی برای سلامت روحی و جسمی افراد

فواید فیزیوتراپی برای سلامت روحی و جسمی افراد

اول – فیزیوتراپی ترمیم آرام ، پایدار و دائمی بدن را تضمین می کند

فیزیوتراپی مؤثرترین فرم درمان برای کاهش درد در بدن است. و حرکات بدن را در مسیر صحیح بهبود پیش می برد. در واقع ، یک فیزیوتراپیست حرفه ای دید وسیعی دارد. تمرکز فیزیوتراپی صرفاً بر روی قسمتی از بدن که برای کمک فریاد می کشد ، نیست.  بلکه به آرامی علل درد و رنج فیزیکی شما را از بین می برد.

هیچ شکی نیست که اگر فیزیوتراپی به درستی  انجام شود ، درمانی بهتر از آن وجود ندارد. به این دلیل که فیزیوتراپی با استفاده از تمرینات ، و شروع حرکات از ساده به سخت ، ترمیم بدن شما را از داخل به عهده می گیرد.

همه ما می دانیم که رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود.

در این روش درمانی نیازی به مصرف دارو نیست  و تمرکز درمان بر رفع نقص بدن از طریق حرکات عضلانی است.

فیزیوتراپی مؤثرترین فرم درمان برای کاهش درد در بدن است.

برای کسب بهترین نتایج ، شما باید با فیزیوتراپیست خود در تماس باشید و جلسات درمان را پیگیری کنید. حتی اگر احساس بهبودی دارید تا زمانی که پزشک شما لازم می داند جلسات را ادامه دهید. زیرا ترمیم ساییدگی و پارگی مفاصل بدن یک فرآیند طولانی است که لازمه آن صبر و استقامت است!

 

دوم – فیزیوتراپی به منظور بازگرداندن تعادل حسی ذهن که تأثیر زیادی در درمان دارد.

فواید فیزیوتراپی را نباید نادیده گرفت. افرادی که  به فیزیوتراپی نیاز دارند از لحاظ ذهنی بیشتر از لحاظ فیزیکی رنج می برند. پذیرش روان شناختی یک مشکل طولانی مدت در بدن و داشتن  شجاعت لازم برای انجام درمان نیاز به قدرت روحی ، مثبت اندیشی و استقامت دارد. در اینجا نقش فیزیوتراپیست را نباید نادیده گرفت.

فیزیوتراپی به منظور بازگرداندن تعادل حسی ذهن

فیزیوتراپیست حرفه ای دقیقاً چگونگی برخورد با چنین آشفتگی های احساسی ، از اضطراب و ناامیدی تا افسردگی را می داند. فیزیوتراپیست در مریض اعتماد ایجاد می کند و با بیمار برای سلامت و بهبود بدن و رها شدن از درد ، همکاری  می کند.

این نقش فیزیوتراپیست در ایجاد حالت خوش بینانه در ذهن بیمار نسبت به انجام تمرینات از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد.

سوم – تمرین هایی که در فیزیوتراپی توصیه می شود، فواید زیادی برای کل بدن دارد.   

فیزیوتراپی به عنوان یک اهرم فشار برای اجرای تمرینات حیاتی روزانه برای بدن عمل می کند.

هنگامی که شما تمریناتی را که  فیزیوتراپیست توصیه کرده انجام می دهید ، که شامل تقویت عضلات و حرکات کششی هستند ، در واقع شما کاری به جز حرکت عضلات بدن در زوایای مختلف انجام نمی دهید.  انجام این حرکات به حفظ گردش خون و انعطاف پذیری کمک می کند.

تمرینات فیزیوتراپی  بدن را متناسب و فرز می کند.  بنابراین ، استفاده از اصطلاح “عوارض جانبی” را تنها می شود برای جنبه های بسیار مثبت فیزیوتراپی استفاده کرد!

فیزیوتراپی فواید زیادی برای کل بدن دارد.

در همه موارد ، هدف نهایی بهترین فیزیوتراپیست ها این است که فیزیوتراپی بخشی از زندگی روزانه شما می شود. بدین ترتیب فیزیوتراپی شما را قادر می سازد تا زندگی سالم خود را پیش ببرید و از فشار استرس و درد شما می کاهد.

در اینجا دوباره تکرار می کنم : بسیار مهم است که حتی اگر جلسات فیزیوتراپی به پایان برسد ، ماهی یک بار فیزیوتراپیست خود را ملاقات کنید و تمرینات را تحت نظارت او انجام دهید. ما اغلب اوقات فراموش می کنیم که بالش را چطوری زیر سر خود بگذاریم و یا زانوی خود را با چه زاویه ای خم کنیم. به همین دلایل مراجعه به فیزیوتراپیست توصیه می شود.

 

چهارم – فیزیوتراپی مداوم باعث کنترل اختلالات نورولوژیک می شود

فیزیوتراپی مداوم باعث کنترل اختلالات نورولوژیک می شود

با افزایش سن ، بدن ما اغلب قربانی اختلالات عصبی مانند بیماری پارکینسون ، خستگی مزمن ، دمانس،  پارالیس و غیره می شود. در چنین مواردی  فیزیوتراپی یک روش با اهمیت برای پیشگیری از پیشرفت  چنین اختلالاتی است که پیشرفت بیماری را متوقف می کند.  زیرا در فیزیوتراپی از روش های عضلانی – اسکلتی و عصبی – عضلانی برای درمان مشکلات بیماران استفاده می شود.  انجام روزانه تمرینات فیزیوتراپی نشان می دهد که شما می توانید مشکل خاص خود را از طریق برگرداندن حرکات بدن حل کنید.

 

پنجم – فیزیوتراپی یک درمان عالی برای مشکلات قلبی – ریوی است.

فیزیوتراپی درمان عالی برای مشکلات قلبی – ریوی

مشکلات تنفسی ، و مسائل مربوط به ریه ها و قلب می توانند از طریق جلسات فیزیوتراپی درمان شوند.  این روش با تمرکز کامل نه تنها اندام آسیب دیده بلکه کل بدن را درمان می کند.  فیزیوتراپی برای درمان بیماری های مزمن به طور شگفت انگیزی  کار می کند. انجام تمرینات زیر نظر یک فیزیوتراپیست حرفه ای می تواند زندگی شما را تغییر دهد.

بنابراین وقت آن است که دست از خود درمانی بردارید  و به کلیینک فیزیوتراپی ما مراجعه کنید.

محقق و مترجم : مینو شفیعی

لینک منبع برای مطالعه بیشتر 

درمان بی خوابی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا