نکات تردمیلی !

نکات تردمیلی !

در دنیای امروز که همه مردم با کمبود وقت ، جا و مشغله زیاد درگیر هستند تمایلات به سوی انجام ورزش در خانه سوق پیدا کرده است.در این میان استفاده از دستگاه تردمیل بسیار رواج داشته و طرفداران زیادی دارد.

استفاده صحیح از این وسیله ورزشی بسیار مفید بوده اما اگر به اشکال نادرست مورد استفاده و تمرین قرار بگیرد می تواند آسیب به نقاطی از بدن را در پی داشته باشد.

  • استفاده از کفش نامناسب و کهنه: پوشیدن کفش مناسب در تمام ورزش ها بسیار حائز اهمیت است.کفشی را انتخاب کنید که علاوه بر نرمی دارای لایه های اضافی در کف باشد تا فشار وارده به مفاصل را کنترل کند.
  • پرهیز از نگاه کردن به پا هنگام دویدن: عدم اجتناب از این نکته باعث عدم تعادل، گودی کمر و آسیب به گردن می شود.پس هنگام دویدن روبرو را نگاه کرده و سینه را جلو دهید.
  • پا نکوبید : اگر با هر فرود پا، فشار زیادی به مفاصل وارد کنید باعث آسیب به آنها می شوید.روی تردمیل به حالت عادی راه رفته و ورزش کنید.
  • قدم های متعادل بردارید: در هنگام دویدن از برداشتن قدم های بلند خودداری کنید.زیرا باعث کاهش کارایی ورزش و خراب شدن فرم بدن می شوید.در هر ثانیه 3 قدم بردارید.
  • ورزش افراطی ممنوع: حرکات سنگین ورزشی ممنوع است.حتما برنامه ورزشی خود را ارزیابی کنید.از انتخاب ورزش های سرعت بالا بپرهیزید.در صورت خستگی شدید ورزش را متوقف کنید.
  • دستهایتان را زیاد تکان ندهید: تکان دادن افراطی دستها باعث خستگی زودرس می شود.در هنگام راه رفتن دست ها را درکنار بدن قرار دهید.اما در حالت دویدن دست ها را به حالت موازی نه خیلی سفت نه شل قرار دهید.

درمان بی خوابی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا